Öğrenci Ödülleri

Festivallerde Ödül Alan Öğrenci Filmleri

47. Antalya Altın Portakal Film Festivali

2010, Açılış Filmi Onur Ödülü

Gözde Sunal, İhsan Eken

"Türk Sinemasının Güldüren Yüzü: Kemal Sunal"

Vefa Lisesi Kemal Sunal Kültür ve Sanat Ödülleri

2009, Onur Ödülü

Gözde Sunal, İhsan Eken

"Türk Sinemasının Güldüren Yüzü: Kemal Sunal"

Altın Kepenk Kısa Film Yarışması

2010, Mansiyon Ödülü,

Mehmet Ali Uçma, İhsan Eken, Ali Gürleyen

“Ağa Takılan Serüven”

Altın Kepenk Kısa Film Yarışması

2010, Mansiyon Ödülü,

Ertan Can, Mustafa Oğuz Başak, İhsan Eken

“Kapımız Mevlana Kapısı”

l. Uluslararası Arhavi (Mençuna Belgesel Film Festivali)

2010, Birincilik Ödülü,

İdil Karabay, Duygu Yıldırım, Emel Kedik

"Yeşilin Kadınları",

2010, Mansiyon Ödülü,

İdil Karabay, Duygu Yıldırım, Emel Kedik

"Taka 'da İki Kaptan"

Boston Türk Filmleri Festivali

2009 Birincilik Ödülü

İhsan Eken, Ertan Can, Mete Bağcı, Talha Baltaoğlu, Berktan Kuru, Can Diker

"Karanlığın Gözleri"

8. Kısa-ca Ulusal Öğrenci Filmleri Festivali, Belgesel Dalı

2007, Jüri Özel Ödülü

Abdullah Köseliören, Cemil Cengiz

"Savaşın Çocukları"

Denizler Olmasaydı Ne Olurdu? Kısa Film Yarışması

2006, Üçüncülük Ödülü

Burak Öztürk

"Fatura"

10. Marmara Üniversitesi Kısa Film Yarışması, Belgesel Dalı

2008, En İyi İstanbul Belgeseli

İhsan Eken. Ertan Can, Mete Bağci, İdil D. Karabay, Berktan Kuru, Can Diker

"Ne Kadar Güzelsin Belami"

Festivallerde Dereceye Giren Öğrenci Filmleri

2. Bursa İpekyolu Film Festivali, Ulusal Altın Karagöz Belgesel Film Yarışması 2007

Abdullah Köseliören, Cemil Cengiz

"Savaş 'ın Çocukları"

2. Bursa İpekyolu Film Festivali, Ulusal Altın Karagöz Belgesel Film Yarışması 2007

Gözde Sunal, Aylin Kulaksız

"Perde Arkası Carmen"

5. Fırat Kısa Film Festivali (2009)

16. Adana Altın Koza Film Festivali Belgesel Finalisti

İhsan Eken, Ertan Can, Mustafa Oğuz Başak, Kerem Eyigün, Coşan Göksel

"Kapımız Mevlana Kapısı"

6. İstanbul Uluslararası Çevre Kısa Film Festivali Finalisti

İhsan Eken, Mehmet Tekin Sucaklı, Gözde Sunal, Tuğba Coşkun

"Yarın"

5. Akbank Kısa Film Festivali

20.Ankara Uluslararası Film Festivali, Amatör Belgesel Dalı Finalist

Can Diker, İdil D. Karabay, Mete Bağcı

"Bîr İnat Uğruna (2008)"

13. Boston Türk Film Festivali, Belgesel Kategorisinde Yarışacak 10 Filmden Birisi

İhsan Eken, Ertan Can, Mete Bağci, İdil D. Karabay, Berktan Kuru, Can Diker

"Ne Kadar Güzelsin Belami (2008)"

44. Antalya Altın Portakal Film Festivali, Ulusal Belgesel Film Yarışması

4. Akbank Kısa Film Festivali, Festival Kısaları Bölümü

14. Adana Altın Koza Film Festivali Belgesel Finalisti

19. Ankara Uluslararası Film Festivali, Ulusal Belgesel Film Yarışması, Amatör Kategori

11. Uluslararası 1001 Belgesel Film Festivali

14. Türkiye/Almanya Film Festivali, Belgesel Film Yarışması Finalisti

“Hülya Koçyiğit Anlatıyor, 2009”

10. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali

Gürcistan Televizyon Kanalında “Yeşilin Kadınları “Adlı Belgesel Filmi İle Özel Katılım Belgesi, 2011

İdil Karabay, Duygu Yıldırım, Emel Kedik

"Karanlığın Gözleri (2007)"

Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Yarişmasinda Alınan Ödüller

 

2010

22. Genç İletişimciler Yarışması

"Reklam Dalı Açık Hava Reklamı" kategorisinde birincilik ödülünü görsel iletişim tasarımı 3. sınıf öğrencilerinden "Kimsesiz Ev Kalmasın" projesiyle Berk Çaycı,

"Yazılı Dal Röportaj" kategorisinde ikincilik ödülü medya ve iletişim sistemleri bölümü 2. sınıf öğrencilerinden "Son Sandalcılar" projesiyle Deniz Yayla, Bayazıt Keser,

"Yazılı Dal Dergi Mizanpajı" kategorisinde ikincilik ödülü görsel iletişim tasarımı 3. sınıf öğrencilerinden Emre Mimtaz,

"Görsel Dal Televizyon Haberi" kategorisinde ikincilik ödülünü medya ve iletişim sistemleri bölümü 3. sınıf öğrencilerinden Muzaffer Kakaş, Kerem Baysal, Emircan Erel, Cüneyt Sarıçamlık "Engelli Mehteran Takımı" projesiyle ödül aldı.

 

2009

21. Genç İletişimciler Yarışması

Reklam Dalı, Açıkhava Reklamcılığı

Birincilik Ödülü

Coşan Göksel, Talha Baltaoğlu

"CNN Türk - Canlı Yayın"

Halkla İlişkiler Dalı / Sosyal Sorumluluk

Birincilik Ödülü

Gözen Akın

"Fenilketonürili ile Mücadele"

Yazılı Dal / Spor Haberi

Üçüncülük Ödülü

Ahmet Hilmi Coruk, Aybike Kaçalin, Coşan Göksel

İtalik Sayı 9

"Tozluklardaki Yıllar"

Yazılı Dal / Dergi Mizanpajı

Üçüncülük Ödülü

Talha Baltaoğlu

İtalik Dergisi Sayı 9

Görsel Dal / Belgesel

Üçüncülük Ödülü

Emel Kedik, Neval Aksu, Selcan Kırık

"Aziz Mehmet Efendi"

 

2008

20. Genç İletişimciler Yarışması

Yazılı Dal / Röportaj

İkincilik Ödülü

Gözde Sunal

İtalik Dergisi Sayı 8

"Bir Gezginin Hikayesi"

Yazılı Dal / Magazin

İkincilik Ödülü

Can Diker, İdil D. Karabay, Mete Bağcı

İtalik Dergisi Sayı 8

"Bir İnat Uğruna"

İnternet Yayıncılığı / Kişisel Site

İkincilik Ödülü

Hüseyin Alkış

İşitsel / Radyo

İkincilik Ödülü

Tuğba Saraçlar

İnternet Yayıncılığı / Mikro Site

Üçüncülük Ödülü

Coşan Göksel, Aybike Kaçalin

İnternet Yayıncılığı / Görsel Tasarım

Üçüncülük Ödülü

Coşan Göksel

 

2007

19. Genç İletişimciler Yarışması

Yazılı Dal / Dergi Mizanpajı

Birincilik Ödülü

Arda Aktaş

İtalik Dergisi Sayı 5-6

Reklam / Reklam Filmi Senaryosu

Birincilik Ödülü

Coşan Göksel, Talha Baltaoğlu

"Hürriyet"

Görsel Dal / Belgesel

İkincilik Ödülü

Abdullah Köseliören, Cemil Cengiz

"Savaşın Çocukları"

Yazılı Dal / Spor Haberi

ÜçüncüIük Ödülü

Coşan Göksel

İtalik Sayı. 6

"Azmin Zaferle Buluştuğu Takım Kavaklıspor"

 

2006

18. Genç İletişimciler Yarışması

Yazılı Dal / Dergi Mizanpajı

Birincilik Ödülü

Arda Aktaş

İtalik Dergisi Sayı 3-4

Görsel Dal / Televizyon Haberi

Birincilik Ödülü

İhsan Eken, Can Diker, Berktan Kuru

"3.Köprü Tehlikesi"

İnternet Yayıncılığı / Kişisel Site

Birincilik Ödülü

Can Diker

www.candiker.com

İnternet Yayıncılığı / Görsel Tasarım

Birincilik Ödülü

Berk Taner, Can Diker

Yazılı Dal / Fotoğraf

İkincilik Ödülü

Deniz Öztuna

İtalik Dergisi, Sayı:4

"Şaşırırsınız, Üzülürsünüz, İsyan Edersiniz..."

Reklam / Reklam Filmi Senaryosu

İkinciIik Ödülü

Can Diker, İhsan Eken, Berktan Kuru

"Hata"

Yazılı Dal / Magazin

ÜçüncüIük Ödülü

Fitnat Yıldız, Leyla Gülyurt

İtalik Dergisi, Sayı:3

"Tarzın Yeni Adı: Sokak Modası"

Görsel Dal / Televizyon Programı

ÜçüncüIük Ödülü

Zuhal Yusufoğlu, Tuğba Saraçlar, Berktan Kuru, Yaşar Emre Uslu

"Günce"

 

2005

17. Genç İletişimciler Yarışması

Yazılı Dal / Sayfa Düzenlemesi

Birincilik Ödülü

Arda Aktaş, Can Diker

İtalik Sayı 1

"Gece Gündüz Demeden Dünyayı Taşıyorlar"

Yazılı Dal / Fotoğraf

İkincilik Ödülü

Onur Şapçı

İtalik Sayı 1 

"Hayata Uzanan Eller"

 

2004

16. Genç İletişimciler Yarışması

Yazılı Dal / Röportaj

İkincilik Ödülü

Nevzat Çiçek

İtalik Özel Sayı 

"Neredeyiz biz Siirt 'te miyiz?"

İnternet Yayıncılığı / İnternet Yayını

Üçüncülük Ödülü

Serdar Uyanık

"www.iticu.edu.tr"